Strefa dla dzieci

Z myślą o najmłodszych gościach Targów powstała specjalnie wydzielona przestrzeń, w której dzieci będą mogły się pobawić się, gdy ich rodzice lub opiekunowie będą zwiedzać słodkie wystawy.

 

Kolorowe mebelki, malutkie krzesełka - nie jest to opis wyposażenia salonu z bajki o Królewnie Śnieżce i 7 krasnoludkach, a kącika zabaw Festiwalu Czekolady. Specjalnie wydzielone miejsce dla naszych milusińskich znajduje się w sali Ratuszowej na prawo od wejścia.

Na naszych milusińskich czeka lekcja dekorowania pierników oraz malowanie buziek i kręcenie kolorowych warkoczyków. Każde dziecko będzie mogło nauczyć się tworzenia zwierzątek z baloników. W kąciku zabawowym znajdziemy też kredki, kolorowanki i inne atrakcje.

Zachęcamy do korzystania. W tym miejscu nikt nie będzie się nudził!​

 

W kąciku dziecięcym będzie można zostawić dziecko w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym 4-7 lat na okres ok. 40 minut.  Warunkiem pozostawienia dziecka pod opieką będzie złożenie darowizny 10zł do puszki na cele Fundacji Akademia Innowacji. Kącik będzie prowadzony przez dwie organizacje - Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci i Fundację Akademia Innowacji.

O Stowarzyszeniu Serduszko dla Dzieci można przeczytać tutaj: http://www.serduszko.org.pl/ 

 

Jedną z atrakcji dla dzieci będzie Akademia Mądrego Dziecka.

Podczas Akademii Mądrego Dziecka prowadzone będą różne atrakcyjne pokazy i eksperymenty. W Akademii mogą uczestniczyć dzieci w różnym wieku.

Główną atrakcją będzie pokaz nowoczesnej techniki projektowania i wydruku przedmiotów na drukarce 3D. Przedmiotem wydruku będą foremki do ciasteczek.

Dzieci będą miały okazje obejrzeć czekoladowe eksperymenty, zagrają w czekoladowe gry i wezmą udział w konkursach i quizach na temat czekolady. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: bony upominkowe, książki i słodycze, których fundatorem jest Akademia Nauki.

Trenerzy Akademii Nauki zaprezentują eksperyment z niekończąca się czekolada, zagrają z dziećmi w grę “Słodka Pamięć” oparta o model “Memory”, przedstawią eksperyment “Czekolada w bąbelkach”. Opowiedzą, dlaczego czekolada topi się w rekach, przy jakich temperaturach czekolada zmienia stany skupienia.

Festiwal Czekolady

discount jerseys cheap jerseys free shipping cheap nfl jerseys cheap authentic jerseys cheap nfl jerseys cheap elite jerseys wholesale cheap elite jerseys